logo
logo

معدن یک صنعت چالش برانگیز است. با همکاری با معدن لیبهر ، از 50 سال تجربه ما در طراحی ، ساخت و پشتیبانی ماشین آلات معدنی بهره مند می شوید. ما با مشتریان خود همکاری نزدیکی داریم تا گزینه هایی را ارائه دهیم که ارزش افزوده داشته باشد و بتواند با نیازهای خاص شما سازگار باشد. کیفیت ، قابلیت اطمینان و فناوری های نوآورانه اطمینان می دهد که عملیات استخراج از معادن ایمن ، زمان و مقرون به صرفه در هر زمان – حتی در سخت ترین شرایط است.

کوماتسو یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که در ساخت و ساز، معدن، جنگلداری و تجهیزات نظامی و همچنین تجهیزات صنعتی مانند ماشین آلات پرس، لیزر و ژنراتور ترموالکتریک اقدام به فعالیت نموده است.

 دفتر مرکزی آن در مینتو، توکیو، ژاپن است. این شرکت پس از شهر کوماتسو، ایشیاکاوا، که در سال 1921 تاسیس شد، نام گرفت. در سراسر جهان، گروه Komatsu Ltd شامل 258 شرکت دیگر (215 شرکت تابعه تثبیت شده و 42 شرکت متعلق به روش سهامداری است.

دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان 

Komatsu  دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان پس از کاترپیلار است. با این حال، در برخی مناطق (ژاپن، چین)، Komatsu  سهم بیشتری نسبت به کاترپیلار دارد. این عملیات تولیدات این کمپانی در ژاپن، آسیا، آمریکا و اروپا است.

درخت کاج کوچک

  小松 ko-matsu  به ژاپنی به معنای “درخت کاج کوچک”، به نام شهر کوماتسو در استان ایسکووا نامگذاری شده است.

Komatsu Iron Works توسط Takeuchi Mining Industry به عنوان یک شرکت تابعه برای ساخت ابزارهای صنعتی برای شرکت مادر آغاز شد. کوماتسو در نهایت به اندازه کافی بزرگ برای فروش به عموم بود و در تاریخ 13 مه 1921 به عنوان Komatsu Ltd نام گرفت.

توسعه در خارج از کشور

توسعه در خارج از کشور، تمرکز اصلی در دهه 1970 بود، با شرکت Komatsu America در فوریه 1970 در ایالات متحده تاسیس شد. یک سال بعد، در ژانویه سال 1971، Komatsu Singapore Pte. آموزشی ویبولیتین در سنگاپور تاسیس شد. سپتامبر 1974 تاسیس Dina Komatsu ملی S.A. de C.V.، یک سرمایه گذاری مشترک با کامیون DINA S.A. در مکزیک بود. آوریل 1975 تاسیس Komatsu do Brasil Ltda بود. در برزیل. این شرکت بولدوزر Komatsu D50A را تولید کرد، که نخستین تولید تجهیزات ساخت و ساز در دریای کوماتسو بود. Komatsu Australia Pty.، Ltd. در استرالیا در فوریه 1979 تاسیس شد.

در دهه 1980، Komatsu و Harvester بین المللی ایالات متحده یک سرمایه گذاری مشترک برای تولید تراکتورهای کم مصرف به نام KIMCO داشتند. در سال 1982، PT Komatsu Indonesia تاسیس شد و تولید در سال 1983 در اندونزی آغاز شد. دو بخش در ایالات متحده برای تولید در سال 1985 تاسیس شد، Komatsu America Manufacturing Corp. و Komatsu America Industries LLC. Komatsu Industries Europe GmbH در سال 1986 در آلمان تاسیس شد.

در سال 1989، کوماتسو سهم Hanomag AG را خریداری کرد و از سال 2002 شرکت Komatsu Hanomag GmbH یک شرکت 100٪ بین المللی  شد