logo
logo

سرویس و نگهداری ماشین آلات

سرویس و نگهداری ماشین آلات

اینجا میتوانید در ...

اینجا میتوانید سه امر مهم  :

 با استفاده از خدمات سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین گروه تخصصی مه یاس قبل از وقوع حادثه آن را مدیریت و از حوادث و هزینه های بالا جلوگیری به موقع نمایید .  

سرویس ونگهداری ماشین آلات
سرویس و نگهداری ماشین آلات
سرویس و نگهداری ماشین آلات

تعمیرات و نگهداری ماشین آلات سنگین

سرویس و نگهداری  ماشین آلات پیشگیرانه به فرایند نگهداری گفته می‌شود که به صورت مرتب انجام شده و هدف آن کاهش احتمال رخداد خرابی یا از کارافتادگی (در ماشین آلات) می‌باشد. سرویس و نگهداری پیشگیرانه در هنگامی که تجهیزات هنوز در حال کار کردن هستند انجام می‌شود، نه پس از خرابی آنها. در نتیجه هدف آن جلوگیری از خرابی‌های ناگهانی است. به عبارت دیگر، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه یعنی رفع مشکلات کوچک قبل از اینکه بزرگ شوند! سازمان ها می توانند با کاهش سرعت استهلاک، خرابی و سو ء عملکرد، حداکثر ارزش دارایی و بهره وری را داشته باشند.

سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین

1." طول عمر طولانی تر برای تجهیزات"

برنامه های سرویس و نگهداری ماشین آلات پیشگیرانه اطمینان می دهند که کلیه دارایی های تجاری مطابق با دستورالعمل های  کارخانه تولید کننده کار می کنند. با به روزرسانی قطعاتی که عملکرد ضعیفی دارند، دارایی ها در سطح ثابت بهره وری در طول سال عمل می کنند. این عمل باعث کاهش دفعات مورد نیاز برای خرید تجهیزات جدید و سرمایه گذاری مجدد می شود.

2. " کاهش هزینه ها "

جای تعجب نیست که تعمیرات و نگهداری ماشین آلات واکنش پذیر به تعمیرات پرهزینه منجر می شود. هزینه استفاده از تجهیزات تا حد خرابی ممکن است ۱۰ برابر بیشتر از هزینه انجام تعمیر و نگهداری دوره ای باشد.

3." ایمنی بیشتر "

هرچه دارایی ها بیشتر بررسی شوند، احتمال بروز مشکلات خطرساز کمتر است. مشاغلی که از برنامه های نگهداری پیشگیرانه پیروی می کنند، خطر خرابی غیرمنتظره، خطرات بهداشتی و دعاوی مربوط به مسئولیت را کاهش می دهند.

انواع خرابی مکانیکی (Mechanical Failure) در ماشین آلات سنگین

سه مجموعه دلیل اصلی برای خرابی مکانیکال می‏توان قائل بود:

1 .  خرابی تحت تاثیر حرارت : در شرایط حرارتی نامساعد، برخی قطعات دچار خرابی می‏شوند و باعث از کارافتادگی تجهیز می‏شوند. تغییرات دمای با دامنه زیاد مثلاً هنگام روشن کردن دستگاه در دمای بسیار پایین و در زمان گرم شدن یکی از این شرایط است.

2.  این نوع خرابی عموماً به سادگی قابل تشخیص است. با استفاده از تعویض به موقع اقلام و موارد مصرفی تجهیز تا حد زیادی می توان سیستم تعمیرات و نگهداری ماشین آلات را برای مقابله با این انواع خرابی آماده نمود. روانکار اجزاء متحرک و چرخان مانند شفت ها، اکسل ها، پین و بوش ها و همچنین انجام تنظیمات صحیح مانند شیم‏گیری در مورد اجزاء با لقی مجاز از جمله روش‏‌های رایج برای پیشگیری از این انواع خرابی محسوب می‏شوند.

3.خرابی نا منظم (Erratic Failure): این نوع از خرابی به لحاظ قابلیت شناسایی و پیشگیری از دو نوع پیشین دشوارتر است. زمان و شرایط بروز این نوع از خرابی به‏صورت دقیق قابل شناسایی نیست. اکثر خرابی‏‌های نامنظم در ماشین آلات سنگین تحت تاثیر شرایطی مانند بار بیش از حد بر روی سیستم‌‏های هیدرولیکی و الکترونیکی اتفاق می‏‌افتد. 

سرویس و نگهداری ماشین آلات آلات سنگین