خدمات و سرویس انواع تاور کرین

تاورکرین جرثقیل برجی است که به دلیل ایمنی بالایی که دارد در صنایع مختلف هم استفاده میشود.

تعمیرات انواع تاور کرین

 تاور کرین ها به دلیل استفاده و کارایی زیاد در صنعت ساخت و ساز ، یکی از اصلی ترین تجهیزات و وسایل در این زمینه ساخت وساز شناخته شده است.

این دستگاه ها دارای ایمنی بالایی هستند و اگر در زمان های مشخص و بدون تاخیر ، قطعات مستهلک را تعویض یا تعمیر کنید یا هر ماه یکبار درخواست تعمیرات جزئی و بازرسی را داشته باشید میتوانید ایمنی دستگاه را دائمی و بیشتر کنید.

بازدید تاورکرین

خدمات بازرسی و نگهداری تاور کرین

بازرسی و سرویس تاور کرین بستگی به نوع و مدل و همچنین تناژ دستگاه دارد و این خدمات به صورت هفتگی ، ماهیانه و سالانه در نظر گرفته میشود.

 که این خدمات در زمانی که اتفاقات زیر رخ دهد باید حتما و سریعا انجام شود :

  1. عدم توجه به نکات ایمنی هنگام مونتاژ تاورکرین
  2. بی تجربه بودن اپراتورها
  3. عدم تعمیرات و نگهداری بموقع این جرثقیل‌ها

زمانی که این اتفاقات یا موارد دیگری رخ میدهد و ممکن است جرثقیل دچار ایراد و خرابی شود و در صورت مشاهده این مشکلات ، دستگاه نیاز به خدمات بازرسی و تعمیر اساسی دارد که میتوانید از نمایندگی های معتبر و شرکت های مورد اطمینان مانند گروه تخصصی مه یاس  درخواست این خدمات را داشته باشید.

تعمیرات تاور کرین ها شامل 2 بخش است که عبارتند از :

تعمیرات سخت افزاری

این خدمات باعث تولید و پیشرفت سخت افزار و تجهیزات دستگاه ها میشود و تمرکزش روی همین مورد است لذا جهت افزایش تولید به جای افزایش  و راندمان کارایی تولید در ماشین آلات که طبیعتا با نگهداری و تعمیر مناسب امکان پذیر میباشد بیشتر از طریق افزایش طول عمر به دنبال تحقق اهداف بیشتر کردن زمان بهره برداری از تاورکرین میباشد  .

قطعات سخت افزار
تاورکرین نرم افزار

تعمیرات نرم افزاری

برخلاف خدمات سخت افزاری ، هدف اصلی این خدمات استفاده کارا و بهینه از ماشین آلات با نگرش سیستماتیک به مسئله تعمیرات و نگهداری برنامه ریزی شده بود.

در این خدمات سعی گردید به جای نیروی انسانی از ماشین آلات در کارگاه ها استفاده شود . طبیعی است که با افزایش پیچیدگی ماشین آلات و بالارفتن تخصص موردنیاز به شرایط نگهداری خاص نیز جهت افزایش راندمان ماشین آلات احساس گردید . دراین خدمات ضریب آمادگی ماشین آلات به عنوان یک شاخص و معیار قابل توجه مطرح گردید هرچقدر ضریب آمادگی ماشین آلات عدد بزرگتری را نمایش دهد درواقع نشان دهنده ی عملکرد درست و صحیح تعمیرات و نگهداری خواهد بود .

چه مواردی باعث کاهش صدمات وارده به دستگاه میشوند؟

🛑 انطباق طراحی ، ساخت و کارکرد

🛑 کتابچه ثبت عملکرد روزانه و دریافت گواهی سلامت دوره ای

🛑 بیانیه انطباق EC

🛑 هشدار درخصوص خطرات موجود و خرابی هر قسمت از دستگاه

🛑 بازدید به منظور عدم خوردگی ، خزش و لرزش

🛑 بازرسی دقیق سیستم انتقال بار وخرابی آن 

🛑 بازرسی فنی متعدد سیستم ترمز ، لنگرگاه ها ، قلاب و سیستم هیدرولیک

🛑 بازرسی و رسیدگی به گریسکاری ،روغن ریزی ، رگلاژ سیم بکسل و کابل ها

🛑 بازرسی قطعات ارتفاعی و نحوه افزایش ارتفاع

🛑 بازرسی کمربند ها بر اساس استاندارد ASME B30.3

🛑 تست عملکرد فولاد و قطعات متحرک تاورکرین(tower crane)

🛑 بررسی کابین وزنه های تعادل و …

وقتی شما از شرکتی این دستگاه را خرید یا اجاره میکنید ، بعد از آن ، هم میتوانی از همان شرکت خدمات مربوطه را دریافت کنید و هم میتوانید از سایر شرکت ها این خدمات را درخواست کنید.

این خدمات شامل نصب دستگاه ، تامین و فروش قطعات ، حمل و نقل دستگاه و تعمیرات دستگاه میشود که تمامی شرکت های معتبر در این زمینه این خدمات را همراه با ضمانت ارائه میدهند.

گروه تخصصی مه یاس آماده ارائه این خدمات جهت انجام سرویس و نگهداری و بازسازی با شرایط زیر میباشد 

بازدید و تعمیر  چک 1 ماهه 

در بازدیدهای دوره ای یک ماهه تمامی قطعات مکانیکی ،برقی، ایمنی وهشداردهنده و سازه ای تاورکرین بازدید میشود و قطعات متحرک گیریس کاری و روانکاری میشود تا از ایجاد استهلاک بالا و حوادث غیر متقربه جلوگیری شود و هزینه ها و حوادث پیش بینی نشده کارگاه ها بسیار کم شود .

 

بازدیدهای ویژه و استاندارد سالانه

ما در گروه تخصصی مه یاس  خدمات بازدید و بررسی تاور کرین را به صورت ویژه سالانه ارائه میدهیم با شرایط خاص طبق چک لیست های سالیانه و تست جوش از کل سازه فلزی تا اینکه  ایمنی را افزایش دهیم و باعث جلب رضایت مشتریان شویم. 

بازدید و تعمیر 3 ساله

در صورتی که دستگاه نو باشد میتوان برای اطمینان از شرایط دستگاه هر 3 سال یکبار به جز بازدیدهای ماهانه به صورت تخصصی بازرسی پارگی کابل ها و بازدید و تست کلیه متعلقات تاورکرین از سازه تا سیستم انقال باربرداری به صورت کامل انجام داد که این بازرسی برای ارزیابی سایش و پارگی و شکستگی های غیر قابل دیدن بر روی اجزای داخلی تاور کرین طراحی شده است.با انجام این سرویس از خرابی این قطعات و همچنین آسیب و صدماتی که در هنگام استفاده از تاورکرین ایجاد می شود ، جلوگیری می شود.

بازدید و تعمیر 6 ساله

دستگاه های نو یا تاورکرین هایی که در پروژه ها  تعطیل کار نمیکنند را میتوان هر 6 سال یکبار اما به صورت خیلی کامل بازدید و بررسی و در صورت نیاز تعمیر کرد ، که این خدمات شامل بازدید از  پوسیدگی و زدگی سیم بکسل ، سرویس ،تعمیر و آماده بکار کردن همه قسمت های مکانیکی و هیدرولیکی و برقی مختلف تاورکرین میباشدکه درصوت نیاز آن دستگاه دمونتاژ و بازسازی مجدد شده و  برای اطمینان از اینکه استراکچر جرثقیل شما به دلیل نقاط ضعف پنهان باعث ایجاد خطر یا حادثه نشود تست های مختلف از آن گرفته شده و مجددا مونتاژ و آماده به کار میشود .