گازوئیل

گازوئیل که به عنوان سوخت دیزل نیز شناخته می شود مایعی قابل احتراق است که به عنوان سوخت موتورهای دیزلی استفاده می شود و معمولاً از تقطیر جزء به جزء خام حاصل می شود.

در موتورهای دیزلی ، سوخت نه با جرقه ، مانند موتورهای بنزینی ، بلکه با گرمای هوای فشرده شده در سیلندر می سوزد. سوخت دیزلی نسبت به حجم مساوی بنزین انرژی بیشتری طی احتراق آزاد می کند ، بنابراین موتورهای دیزلی به طور کلی انرژی بهتری نسبت به موتورهای بنزینی تولید می کنند.

تاریخچه تولید گازوئیل

مخترع گازوئیل دانشمند آلمانی به نام رودولف دیزل بود. قبل از اینکه صنعت نفت تصفیه گازوئیل را شروع کند ، رودولف آزمایش بیودیزل و همچنین گرد و غبار زغال سنگ را انجام داد.

در حال حاضر سوخت دیزل بسیار محبوب است و موتورهای دیزلی نیز پیشرفت چشمگیری داشته اند. مهمترین ویژگی این موتورها استفاده از کمپرسور به منظور اشتعال در سوخت است. علاوه بر این ، بازده ترمودینامیکی بالاتر آنها و در نتیجه بهره وری سوخت منجر به افزایش استفاده از آن در صنایع مختلف شده است.

انواع گازوئیل

علاوه بر گازوئیل سنتی که از تصفیه نفت تولید می شود  می توان از گاز طبیعی ، گاز سنتتیک  مشتق شده از زغال سنگ یا از بیوگاز حاصل از زیست توده نیز دیزل مصنوعی یا دیزل فیشر- تروپش (Fischer-Tropsch) تولید کرد.

همچنین  بیودیزل ، یک سوخت زیستی است که می تواند در درجه اول از گیاهان روغنی مانند سویا یا نخل تهیه شود. این سوخت های دیزلی جایگزین را می توان با سوخت دیزل سنتی مخلوط کرد و یا بدون تغییر در موتورهای دیزلی به تنهایی استفاده کرد زیرا گوگرد بسیار کمی تولید می کنند.

سوخت های دیزلی جایگزین اغلب به عنوان وسیله ای برای کاهش وابستگی به نفت و کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای پیشنهاد می شوند و تنها بیودیزل می تواند مزایایی برای  چرخه دی اکسید فراهم کند. در حال حاضر هفت گرید گازوئیل تولید می شود که مورد تائید ایالات متحده هستند.

فروش گازوئیل توسط ما یا خرید توسط شما

گروه تخصصی مه یاس آماده همکاری بامصرف کنندگان و تجار داخلی و خارجی جهت تامین انواع گازوئیل بصورت حوله وآزاد با شرایط مناسب قیمت و تحویل بی واسطه به شما مشتری و همکار گرامی می باشد.

گازوئیل